هیأت

مهـرواره برگزیـدگان سـال هیــأت و تشـکلهای دیـنی جمهوری اسلامی ایران

هیأت

هوای نو اولین و تنها مهرواره‌ای است که به طور ویژه می‌خواهد به هیأت، تشکیلات و آیین هیأت بپردازد. شاید پیش‌از این به طور جسته‌وگریخته رویدادهایی برگزار شده باشد که هرکدام به جنبه‌ای از فعالیت‌های هیأت‌ها پرداخته باشد ولی هوای‌ نو آمده است تا به طور حرفه‌ای و متمرکز به تمام شئون هیأت بپردازد و مهرواره‌ای تخصصی در این حوزه باشد.

محور اصلی

در محور اصلی، هیأت نه تنها در ساحت آیینی، بلکه به‌مثابه یک نهاد اجتماعی مورد توجه قرار خواهد گرفت و در 10 رشته ارزیابی می‌شود.
1-ساختار و تشکیلات 2-مضمون و محتوا 3-هنر هیأت 4-رسانه هیأت 5-هیأت و خدمات اجتماعی 6-هیأت و خانواده 7-هیأت و اقتصاد 8-هیأت و نوجوانان 9-هیأت و بانوان 10-تولیدات هیأت

محور ویژه سال ۱۴۰۰

محور ویژه امسال که در مهرواره هوای نو به آن پرداخته می شود :
1-نسل حسینی (جمعیت و فرزندآوری) 2-هیأت در ایام کرونا 3-منبری های شاخص

محور جنبی

در این محور از سازمان‌ها و مجموعه‌های دولتی، عمومی یا خصوصی که به جامعه هیأتی به نحوی خدمت ماندگاری کرده‌اند و نیز اشخاص و افرادی که در این حوزه اقدام شاخصی داشته‌اند تجلیل به عمل خواهد آمد.
این مجموعه‌ها و افراد در چهار رشته دسته‌بندی می شوند : 1-خدمات آموزشی‌پژوهشی 2-خدمات هنری‌رسانه‌ای 3-خدمات حمایتی سازماندهی 4-بانیان و حامیان

assignment_turned_in
محور اصلی

ساختار و تشکیلات

بررسی ساختار تشکیلاتی هیأت، اسناد راهبردی هیأت‌ها، توانایی هیأت در کسب سرمایه اجتماعی و اعتباریابی نمانام (برندینگ) و… در ذیل رشته ساختار و تشکیلات صورت می‌گیرد.
assignment_turned_in
محور اصلی

مضمون و محتوا

محتوای هیأت، کیفیت اجزاء برنامه‌ها، جزییات مراسم(کنداکتور)، محورها و شعارهای محتوایی و… در رشته مضمون و محتوا کارشناسی خواهند شد.
assignment_turned_in
محور اصلی

هنر هیأت

نگاه هنرمندانه در برپایی و اداره هیأت، فضاسازی هیأت، نحوه آماده‌سازی جایگاه(دکور) و… را در رشته هنر هیأت ارزیابی خواهیم کرد.
assignment_turned_in
محور اصلی

رسانه هیأت

رسانه و تبلیغات هیأت، نقش‌آفرینی فعال و حکیمانه در فضای مجازی، تولید آثار فاخر رسانه‌ای، پوسترهای اعلان برنامه‌ها، جریان‌سازی رسانه‌ای و… ذیل رشته رسانه هیأت مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
assignment_turned_in
محور اصلی

هیأت و خدمات اجتماعی

ورود هیأت در عرصه‌های خدمت‌رسانی به مردم، رسیدگی به مشکلات مردم و مستضعفان، حضور به‌هنگام برای خدمت‌رسانی به مردم در حوادث طبیعی و… رشته هیأت و خدمات اجتماعی را شکل خواهند داد.
assignment_turned_in
محور اصلی

هیأت و خانواده

موضوع بسیار مهم خانواده به‌عنوان رکن رکین جامعه انسانی و بستر تربیت اجتماعی، خود رشته مستقلی را شکل داده است.
assignment_turned_in
محور اصلی

هیأت و اقتصاد

خودکفایی هیأت‌ها، از دیرباز مورد توجه خادمان هیأت بوده و یکی از ویژگی‌های اختصاصی تشکیلات هیأت به حساب می‌آید، تجربه هیأت‌ها در این زمینه و سایر ابتکارات و اقدامات در حوزه اقتصاد در رشته هیأت و‌ اقتصاد مورد توجه قرار می‌گیرند.
assignment_turned_in
محور اصلی

هیأت و نوجوانان

توجه ویژه به مخاطب نوجوان و برنامه‌ریزی مناسب برای این گروه سنی، از اولویت‌های راهبردی هیأت‌هایی است که به آینده هیأت، اهمیت می‌دهند و نقشه راهی برای آینده دارند. این نگاه آن‌قدر اهمیت دارد که رشته مستقلی را به خود اختصاص دهد، هیأت و نوجوانان.
assignment_turned_in
محور اصلی

هیأت و بانوان

بانوان و به‌ویژه دختران، گروه بسیار مهمی از مخاطبان و فعالان هیأت هستند که جایگاهشان به درستی مورد توجه قرار نگرفته است، امیدواریم با ایجاد رشته هیأت و بانوان فعالیت هیأت‌هایی که در طول این سال‌ها در این حوزه زحمت کشیده‌اند و نگاه صحیحی به این مخاطب داشته‌اند و‌ نیز هیأت‌های اختصاصی بانوان، مورد توجه جدی قرار بگیرد.
assignment_turned_in
محور اصلی

تولیدات هیأت

امروز بسیاری از هیأت‌ها، محصولات فرهنگی مختلفی را از پوشاک تا اسباب‌بازی تولید کرده‌اند و رسما وارد حوزه صنایع فرهنگی شده‌اند، این محصولات در رشته تولیدات هیأت مورد داوری قرار خواهند گرفت.
assignment_turned_in
محور ویژه سال ۱۴۰۰

نسل حسینی

رشته ویژه‌ای است که زحمات هیأت‌ها را در بحث مهم جمعیت و فرزندآوری مورد توجه قرار می‌دهد و از تلاش‌هایی که جامعه هیأتی برای نجات آینده ایران اسلامی از بحران جمعیت انجام دادند، تقدیر خواهد شد.
assignment_turned_in
محور ویژه سال ۱۴۰۰

هیأت در ایام کرونا

مجاهدت‌های گمنامانه و مخلصانه هیأت‌ها و هیأتی‌ها، در طول این سال‌های کرونایی، در خدمت‌رسانی به مردم و حضور در قامت مدافعان سلامت، از صحنه‌های ماندگار تاریخ این سرزمین است، در رشته ویژه کرونا به این فعالیت‌ها خواهیم پرداخت.
assignment_late

طریقه ارسال آثار

علاقه مندان می توانند پس از ثبت نام در وبگاه اینترنتی و انتخاب بخش ها و رشته های مورد نظر با آماده کردن مستندات منتظر تماس دبیرخانه مهرواره جهت دریافت مستندات باشند.
پس از ثبت اطلاعات هیأت‌ها به دو روش خوداظهاری و یا تجمیع بانک اطلاعاتی نهادهای مرتبط فرهنگی با توجه به شاخصه‌های مدنظر پس از فرآیند داوری هیأت‌های برگزیده اعلام و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
همچنین فرهیختگان گرامی با عضویت در کانالهای اجتماعی مهرواره از اخبار و رویدادهای روز مهرواره مطلع خواهند گردید.