اخبار هــوای نــــو

مهـرواره برگزیـدگان سـال هیــأت و تشـکلهای دیـنی جمهوری اسلامی ایران

سومین دوره هوای نو با رویکرد بین‌الملل و ترسیم آینده هیأت‌ها برگزار می‌شود 

سومین دوره هوای نو با رویکرد بین‌الملل و ترسیم آینده هیأت‌ها برگزار می‌شود 

سومین دوره مهرواره هوای نو

به گزارش روابط عمومی مهرواره هوای نو، وحید ملتجی؛ دبیر مهرواره هوای نو با اشاره به اینکه سومین دوره این مهرواره با هدف تجلیل و معرفی برگزیدگان هیأت برگزار می‌شود، اظهارداشت: هوای نو همچون گذشته، دو هدف اصلی دارد؛ اول ایجاد فضایی همدلانه و اشتراکی که بتواند با آغوش باز تمام مردم ایران و جهان را که دلداده اهل بیت علیهم السلام هستند با تمام سلیقه‌ها پوشش بدهد و دوم تلاش کند تا عموم مردم، هیأت را نه به عنوان برگزارکننده مراسمی در زمان و مکان خاص بلکه، به عنوان فضایی فرهنگی، با نشاط، آرامش‌بخش، متعالی، معنوی و قابل اعتماد بشناسند و آن را انتخاب کنند.

هیأت مردمی‌ترین نهاد اجتماعی کشور است 

وی با بیان اینکه با برگزاری دو دوره از هوای نو شاهد تغییر رویکرد محسوس در عملکرد برخی هیأت‌های مذهبی و نگاه نو و متفاوت خادمان هیأت به ظرفیت‌های موجود هستیم، گفت: قصد داریم با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، این اهداف را بیش از پیش به کمک اصحاب هیأت رقم بزنیم و به سمتی حرکت کنیم که هیأت‌ تنها یک مراسم و مناسک صرف نباشد و برای تمام مردم و شئون مختلف زندگی برنامه داشته باشد. بنای هوای نو این است که هیأت‌ها چتر محتوایی و خدمات اجتماعی خود را به روی تمام مردم باز کنند. معتقدیم ظرفیت عظیمی در حوزه‌ هیأت وجود دارد، چرا که مهمترین عامل ظرفیت هیأت این است که این تشکل مذهبی، مردمی‌ترین نهاد اجتماعی متصل به اهل بیت علیهم السلام در این مرز و بوم بوده و هست. 

ملتجی ضمن اشاره به این که هیأت‌ها با شرکت در هوای نو و ارائه‌ تجربیات و دستاوردهایشان، ضمن ارائه طرح‌ها، ابتکارات و ایده‌هایشان در فضایی سالم به رقابت می‌پردازند، گفت: در واقع از طریق هوای نو هم هیأت‌ها از «فعالیت‌ها، محصولات، برنامه‌ها و ایده‌های بدیع» یکدیگر آگاهی می‌یابند و هم مردم مشاهده می‌کنند که هیأت‌ها زمینه و ظرفیت حضور و مشارکت آنها را دارند. 

دبیرخانه هوای نو دائمی شد

دبیر مهرواره هوای نو گفت: فصل گذشته مهرواره هوای نو در مجموع با شرکت ۶۸۹۲ هیأت برگزار شد که ۲۵ درصد نسبت به فصل قبل بیشتر شده بود. ۱۵ هزار و ۵۶۸ اثر در ۴۱ رشته به دبیرخانه رسید و مورد داوری قرار گرفت. 

دبیر مهرواره هوای نو با بیان اینکه بلافاصله بعد از پایان دومین فصل مهرواره، روند اجرایی فصل سوم آغاز شد و نشست‌ها و جلسات مختلفی تدارک دیده شد، گفت: یکی از اهداف اصلی مهرواره دائمی شدن دبیرخانه بود که این مهم امسال محقق شد و دبیرخانه دائمی مهرواره هوای نو در تهران تشکیل شد. 

برگزیدگان هوای نو گردهم می‌آیند 

وی با اشاره به اینکه سومین فصل مهرواره هوای نو با رویکرد بین‌الملل برگزار خواهد شد، گفت: در این دوره نیز همچون گذشته 4 بخش فراهیأت، نهاد هیأت، تولیدات هیأت و ارکان هیأت را خواهیم داشت. 

وی افزود: بناست در دی‌ماه امسال نشست برگزیدگان دو فصل قبل مهرواره هوای نو با رویکرد بررسی اتفاقات و برنامه‌های گذشته برگزار شود. 

پایان پیام/