اخبار هــوای نــــو

مهـرواره برگزیـدگان سـال هیــأت و تشـکلهای دیـنی جمهوری اسلامی ایران

جهاد تبیین، اقتصاد و اشتغال، بهداشت، عمران و سازندگی در  ریحانة النبی(س)

جهاد تبیین، اقتصاد و اشتغال، بهداشت، عمران و سازندگی در  ریحانة النبی(س)

برگزیده رشته هیأت و اقتصاد

به گزارش روابط عمومی مهرواره هوای نو،تشکیل یک گروه جهادی فعال در سال ۱۳۹۰ به جهت بررسی مشکلات و نواقص احتمالی در معیشت مردم؛ زنگ تشکیل یک  دغدغه‌مند را در چند سال بعد به صدا در آورد.

خانم چهارمیری مسئول  و گروه جهادی ریحانة النبی(س) شهر کرج فعالیت‌های ‌شان را برای ما اینگونه روایت می‌کند:

گروه جهادی ما که در سال ۱۳۹۰ به جهت محرومیت زدایی و خدمت به اقشار کم برخوردار منطقه تشکیل شد در کنار خدمات معیشتی خود؛ فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی مختلفی نیز انجام می‌داد.

بعد از مدتی حس نیاز به ارتباط گیری هرچه بیشتر با مردم ما را به فکر تاسیس یک  انداخت که هم محل رجوع و اجتماع مردم منطقه قرار گیرد و هم محلی برای رفع نیازها و دغدغه‌های موجود آنها باشد.

 ریحانة النبی سلام الله علیها نیز شکر خدا در مدت فعالیت خود توانست تا حد بسیار زیادی از این نیازها را مرتفع ساخته و با توانمندسازی جوانان و همچنین خانم‌های خانواده از بروز مشکلات معیشتی در آینده نیز جلوگیری کند. فعالیت‌های ما منجر شد که در دومین مهرواره هوای نو در رشته «هیأت و اقتصاد» حائز عنوان برگزیده شویم.

دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌های کریمانه

جلسه هفتگی و ثابت  ریحانة النبی(س) در روزهای دوشنبه‌ هر هفته برگزار می‌شود که با عنایت به سیره و سبک زندگی کریم اهل‌بیت علیهم السلام، در پایان جلسه همه‌ی عزیزان مهمان سفره‌ی ساده ولی کریمانه‌ی امام مجتبی علیه السلام به صرف «نان و ماست» هستند.

نان و ماست معروف دوشنبه‌ها نیز داستان جالبی دارد، در سفری که به مشهد مقدس داشتیم برای زیارت به امامزاده محمد علیه السلام مشرف شدیم، پذیرایی ساده‌ی آنجا که یک نان و ماست معمولی بود ما را به این فکر انداخت به نیت امام مجتبی علیه السلام هر هفته این پذیرایی را در  داشته باشیم.

چهارشنبه‌ها نیز با توسل به امام مهربانی‌ها، حضرت امام رضا علیه السلام سفره اطعام و اکرام  برای اقشار کم برخوردار گسترده می‌شود.

اقتصادی پویا

هدف ما از انجام کارهای اقتصادی توانمند کردن خانوار‌های ضعیف و راه اندازی چرخه اقتصادی به صورت خانواده محور می‌باشد که ثمره‌ی آن علاوه بر تقویت کانون گرم خانواده، اهمیت بخشیدن به مشاغل خرد خانگی بوده است.

در حال حاضر که بیش از ۱۰۰۰ خانواده انجام امور اقتصادی  را بر عهده دارند توجه به صنایع دستی از قبیل فرش‌بافی، چرم دوزی، سفال و سرامیک و همچنین صنایع تبدیلی مانند تولید قهوه‌ خرما، میوه‌های خشک و یا چای میوه رونق بیشتر و چشمگیری داشته است.

در اختیار قرار دادن فضای  و حسینیه به خانم‌هایی که امکان کار در منزل را نداشته‌اند نیز از دیگر اقدامات  ریحانة النبی سلام الله علیها بوده است.

از برگزاری میز خدمات پزشکی تا اردوهای جهادی

 ریحانة النبی(س) در دوره‌ی فعالیت بابرکت خود ضمن اهمیت به قشر کم برخوردار جامعه، حل معضلات و مشکلات پزشکی آن عزیزان را در اولویت خود قرار داده تا بتواند مقداری از بار زندگی این افراد را از دوش آنها بردارد.

در این مسیر اگر بیمارانی احتیاج به طی دوره درمانی و پزشکی داشته باشند نیز با همت  و خیرین عزیز این امکان برای آنها فراهم می‌شود.

جهاد تبیین، اقتصاد و اشتغال، بهداشت و عمران و سازندگی چهار محور اصلی فعالیت جلسه بوده است که شکرخدا در این چند سال سیر به اهداف پیش‌بینی شده با موفقیت طی و ان‌شاءالله با توکل بر خدا و بهره‌گیری بهتر و بیشتر از منویات رهبر معظم انقلاب این مسیر نورانی با قدرت و قوت بیشتری ادامه داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تقریب

پایان پیام/