فرا هیأت

مهـرواره برگزیـدگان سـال هیــأت و تشـکلهای دیـنی جمهوری اسلامی ایران

فرا هیأت

این بخش، برخلاف بخش‌های دیگر که به موضوعات مربوط به هیأت تراز و برآمده از هیأت‌های مرسوم توجه دارند به محورهای مربوط به پیرامون هیأت‌های مذهبی می‌پردازد. از این رو بخش فراهیأت به مجموعه‌ای از رویدادها، مراکز و اشخاص توجه دارد که خارج از زیست بوم هیأت‌اند، اما در تعالی و پیشرفت هیأت‌ها اثرگذار بوده‌اند.

رویدادها

همه برنامه‌هایی كه از طرف افراد، موسسات، ارگان‌ها و نهاد‌ها با توجه به معرفی الگو و معیار برای هیأت برپا می‌شوند در رشته‌های زیر جا می‌گیرند.

assignment_turned_in

فراخوان‌ها

هر جایی، فردی، سازمانی، نهاد یا تشکلی، جشنواره، سوگواره، شب شعر‌ و... برگزار می‌کند كه توانسته الگو و زمینه رشد نگاه فرهنگی هیأت‌های مذهبی و اركان آن باشد، می‌تواند بیاید و در این بخش با بقیه رقابت کند.
assignment_turned_in

پویش‌ها

این رشته با توجه به اهمیت فضای مجازی و عرصه رسانه‌ها به بررسی و انتخاب الگو‌های موفق در ایجاد پویش‌های مردمی، هشتگ‌ها و جریان‌سازی و جلب مشارکت‌های مردمی در موضوعات مرتبط با هیأت می‌پردازد.
assignment_turned_in

ویژه برنامه‌ها

بررسی و انتخاب برنامه‌های موفق از جمله برگزاری مسابقات، اردوها، نمایشگاه‌ها و فراخوان‌های هنری رسانه‌ای و تولید و راه‌اندازی ویژه برنامه‌های فاخر، تمام کار و کوشش این بخش خواهد بود.

خادمان و بانیان

هر کاری را که به بررسی و انتخاب بهترین خدمات مادی و معنوی و حمایت‌هایی كه از سوی اشخاص و ارگان‌ها یا موسسات و مراكز در خدمت شبكه هیأت در كشور در رشته‌های زیر انجام شود، در این محور دسته‌بندی شده است.

assignment_turned_in

خدمات هنری ـ رسانه‌ای

این رشته به فعالیت‌های هنری و رسانه‌ای اشخاص و یا مراكز به ویژه شبكه‌های در خدمت هیأت پرداخته و موفق‌ترین خادمان این عرصه را انتخاب و معرفی می‌کند.
assignment_turned_in

خدمات آموزشی و پژوهشی

همه خدماتی كه برای هیأت با موضوع آموزش و پژوهش و تقویت بُعد فکری و نظری عناصر، اركان و موضوعات مرتبط با آن از سوی اشخاص یا مراكز انجام شده، در این قسمت رصد می‌شود و فقط و فقط به انتخاب و معرفی فعال‌ترین افراد و مراكز می‌پردازد؛ نه هیچ چیز دیگر.
assignment_turned_in

خدمات حمایتی پشتیبانی

هوای نویی‌ها تمام بانیان و حامیان مادی و معنوی آنان از هیأت‌ها را در این بخش کنار هم چیده‌اند و اشخاص و مراكز موثری را كه به حمایت و پشتیبانی از هیأت برخاسته‌اند، معرفی می‌کنند.
assignment_turned_in

خدمات سازماندهی و تشكیلاتی

فعالان، اشخاص و مراكزی هستند که کار موثرشان، شبکه‌سازی، ایجاد جبهه فرهنگی و توانمند‌سازی ساختاری و سازمانی اعضاء و مجموعه‌های وابسته به هیأت است. این رشته، قرار است همه آن‌ها را ببیند و از بین‌شان برگزیده معرفی می‌کند.
assignment_late

اولین نكته مهم

اشتباه نکنید! این رشته‌ها مربوط به اشخاص یا مراكزی است كه هیأت نیستند و فقط از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند. نمونه: مجموعه‌هایی مثل كانون مداحان و شاعران، شورای هیئات مذهبی، بنیاد دعبل، هیأت رزمندگان، بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی، جامعه ایمانی مشعر، هیأت‌های دانشجویی، هیأت‌های دانش‌آموزی انصارالمهدی و.... این مجموعه‌ها کار تولیدی و خدمات هنری و رسانه‌ای مخصوص هیأت دارند، اما هیأت نیستند.
assignment_late

دومین نكته مهم

در این بخش، صرفاً اشخاص و برترین مجموعه‌ها بر اساس شاخص‌هایی مثل فراگیری، خلاقیت و ایده‌های نو، ماندگاری و استمرار و تاثیر‌گذاری بررسی و برگزیده می‌شوند؛ وگرنه بخش تولیدات هم داریم که می‌توانید توضیحاتش را همین دوروبرها ببینید!