تولیدات هیأت

مهـرواره برگزیـدگان سـال هیــأت و تشـکلهای دیـنی جمهوری اسلامی ایران

تولیدات هیأت

خیلی از هیأت‌های امروز محل حضور هنرمندان نخبه‌ای شده که علاوه بر هدایای گوناگونی که هر هیأت با نام خود طراحی و استفاده می‌کند به تولید محصول یا اجرای پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های بازی و سرگرمی، نرم‌افزار و... هم می‌پردازند.
طراحی و فضاسازی هیأت، نشان و نماد آئینی آن، اقلام و محصولات مرتبط با هیأت، تولیدات صوتی و تصویری اعم از کلیپ‌ها، مستندها و همچنین نرم‌افزارها، سامانه‌ها و صفحات فروش همان اقلام و تولیدات هیأت می‌تواند در این بخش جا بگیرد.
خاستگاه این تولیدات باید هیأت باشه و شرکت‌هایی که «برای هیأت» تولید می‌کنند، امکان شرکت در این بخش را ندارند.

تولیدات هیأت

assignment_turned_in

طراحی و فضاسازی

محیط هیأت را دلنواز کن

تمام کارهایی که با موضوع جذابیت‌های هنری در محیط اصلی و جنبی هیأت بتوانند فضای معنوی را با درگیر کردن حواس مخاطب تقویت کنند در رشته «طراحی و فضاسازی» سنجیده خواهند شد.
طراحی دکور، پس‌زمینه منبر و فضای تکایا و هیأت‌ها، کتیبه، چراغانی و ریسه‌کشی، زدن طاق نصرت، طراحی سقاخانه و هرچه در محیط که بتواند به چشم‌نوازی، زیبایی و معنویت هیأت اضافه کند در این رشته ارزیابی می‌شود.
اگر طراح، ایده‌پرداز و مجری فضاسازی هیأت، از اهالی و اعضای آن است و کار به بیرون سفارش داده نشده، می‌تواند عکس، فیلم و مستندات طراحی و فضاسازی را ارسال کند.

assignment_turned_in

نرم‌افزارها

کاری که نخبگان هیأت انجام می‌دهند

بعضی از تشکل‌های حوزه هیأت به کارهایی بالاتر و بزرگ‌تر از برگزاری یک جلسه می‌پردازند و نخبگان آنان که می‌دانند باید با شعار «فرزند زمانه خویشتن باش» همپای مخاطب امروزی حرکت کرد، به تدوین و نگارش نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی فکر می‌کنند.
در رشته «نرم‌افزارها» رقابت بین هیأت‌هایی است که علاوه بر تولید و نگارش نرم‌افزارها، برنامه‌های کاربردی، سکو یا پلتفرم به تسهیل ارتباط، هدایت و راهنمایی مخاطب، امداد و کمک، اطلاع‌رسانی و دعوت و ارائه خدمات مختلف اجتماعی، علمی، آموزشی و اقتصادی می‌پردازند. حتی انتساب یک سامانه فروش به هیأت هم می‌تواند در بررسی‌های داوران هوای نو حضور یابد.

assignment_turned_in

تولیدات صوتی و تصویری

شما هم داخل هیأت نشسته‌اید!

باید حتماً درون هیأت باشید تا بتوانید از برنامه‌های آن استفاده کنید، اما مستند و نماهنگ را هر جایی می‌شود دید و لذت بود. این، یکی از کارهای جدید و هوشمندانه هیأت‌هاست که تولیداتشان را با مخاطبی که به هر دلیلی نتوانسته در برنامه‌شان حاضر باشد، به اشتراک می‌گذارند. نماهنگ‌ها و کلیپ‌ها با استفاده از ابزارهای خارج از هیأت تولید می‌شوند و تدوین و اصلاح رنگ‌ها، نقش مهمی در آن دارد، اما پایه و اساس همه آن‌ها در هیأت رقم می‌خورد.
مستندهای هیأت می‌تواند درباره تأسیس یا فعالیت‌های مختلف این نهاد یا درباره یکی از پایه‌گذاران و فعالان هیأت باشد.

assignment_turned_in

محصولات کاربردی

می‌سازند، اما نمی‌فروشند!

«محصولات کاربردی» ممکن است حتی به چشم نیایند، اما کارراه‌انداز و پیش‌برنده‌اند. بعضی از این‌ها تجهیزات لازم هیأت‌اند که با آن‌ها محیط جلسه روشن یا هوا با آن‌ها تمیز و سالم و خنک یا گرم می‌شود. با بعضی از این تجهیزات آشپزخانه فعالیت می‌کند، با بعضی از آن‌ها از جلسه فیلم می‌گیریم یا با آن‌ها فیلم نمایش می‌دهیم.
تجهیزات رسانه‌ای، ویدئوپروژکتور، هواساز، صوت، نور، اقلام پذیرایی، اقلام آشپزی، اقلام خادمین، پَر، تَن‌پوش و... از محصولاتی هستند که در هیأت کاربرد دارند.
این محصولات کاربردی باید تولید هیأت باشد؛ نه این‌که مجموعه دیگری آن‌ها را برای مصارف هیأت‌ها تولید کرده باشد.

assignment_turned_in

نشان هیأت

علامتی که هیأت با آن شناخته می‌شود

مُهر و «نشان هیأت» همان عامل بصری هویت‌بخشی است که اهداف و مقاصد، جغرافیا، کارکرد و روش حرکت یک هیأت را معلوم می‌کند و به آن «لوگو» هم گفته می‌شود.
نشان هیأت، همان عنصر گرافیکی است که در امور تبلیغاتی، اعلان برنامه‌ها، موضع‌گیری‌های گوناگون و ... در آن به صورت چاپی و مجازی استفاده می‌شود. داوران این رشته، شعارهای طراحی‌شده هیأت را هم به عنوان نشان می‌پذیرند.
خالق این نشان باید یکی از اهالی هیأتی باشد که از آن استفاده می‌کند. به عبارتی، قرار است طراحان و هنرمندان هر هیأت، آثار خود را برای داوری در این رشته ارسال کنند.